Życiową pasją naszego wychowanka jest bieg. Pewnego dnia pan Robert zachęcił go by spróbował swoich sił w tej dyscyplinie sportu i tak rozpoczęła się jego przygoda. Dziś trenuje i regularnie uczestniczy w biegach na różnych dystansach.

Paczków, 21 października 2017 roku 

W dniu 21 października 2017 roku odbyły się zawody w biegu na dystansie 10 km. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam Kamila i jego kolegów. Trasa biegu przebiegała wokół zbiorników Kozielno i Topola. Pogoda była idealna do biegania a humor jak zwykle dopisywał. Zawodnicy wystartowali o godzinie 12:00.

Pierwszy z naszej trójki przybiegł Robert Zięterski zajmując 27 miejsce z czasem 00:41:50″. Kolejny na mecie pojawił się Michał Witomski zajmując 66 miejsce z czasem 00:45:48″. Kamil wykazał się wielką determinacją i siłą woli, pokazał że pomimo swojej niepełnosprawności potrafi bić rekordy. Przybiegł na metę zajmując 155 miejsce z czasem 00:53:36″, tym samym pobijając swój rekord życiowy w biegu na 10 km o ponad 5 minut.

Wytrwałe treningi, motywacja a przede wszystkim możliwość realizacji własnych marzeń pomimo trudności związanych z ograniczeniami fizycznymi sprawiły, że Kamil zdołał przekroczyć swoje własne ograniczenia i pobić swój własny rekord. Gratulacje!

Zobacz fotografie z biegu w Paczkowie

Polanica, 20 maja 2018 roku 

Nasz wychowanek Kamil Szarota zajął II miejsce. Gratulacje!

Zobacz fotografie z biegu w Polanicy

Bystrzyca Kłodzka, 26 maja 2018 roku 

Nasz wychowanek Kamil Szarota dzielnie biegł do samego końca. Kolejny zdobyty medal. Kolejny medal dla DPS. Gratulacje!

Zobacz fotografie z biegu w Bystrzycy Kłodzkiej

Warszawa, 14 kwietnia 2019 roku 

Nasz wspaniały wychowanek Kamil wziął udział w maratonie, czyli biegu na 42 km. Wszyscy z naszego Domu składamy Ci serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sportowych oraz życiowych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Dziękujemy również Panu Robertowi, który zapalił i podtrzymuje w Kamilu sportową pasję.

Zobacz fotografie z maratonu w Warszawie