ZAJĘCIA KULINARNE
 
Zajęcia kulinarne są znakomitą okazją umożliwiającą wychowankom niepełnosprawnym poznawanie otaczającego świata. Dzieje się to poprzez osobiste doświadczenie, przeżywanie i zaangażowanie wielu zmysłów.
Wdrażają w czynności samoobsługowe, uczą przygotowywania prostych posiłków, obsługi sprzętu AGD, nakrywania stołu, kształtują nawyki kulturalnego zachowania się przy stole oraz są przyjemną formą uwrażliwiania zmysłów.
Zajęcia sprawiają wiele radości, cieszą nie tylko oczy, ale i podniebienia…
 
ZAJĘCIA SĄ PROWADZONE PRZEZ  TERAPEUTÓW DPS I NAUCZYCIELI W CZASIE ZAJĘĆ SZKOLNYCH 
 
Wychowankowie tyle zrobili ciasta ze wystarczyło dla Opiekunów i sami tez smakowali. Każdy mógł posmakować wypieku naszych wychowanków. Chłopaki naprawdę maja talent kulinarny. Od tego najmłodszego do najstarszego. Każdy miał jakieś zajęcie w tworzeniu wspólnego ciasta na gofry.
 
Chłopcy mieli możliwość nalewania ciasta na gofrownicę. Zaglądania, czy już upiekły się gofry, posypywanie cukrem pudrem i dekorowanie marmoladą. Każdy z nich miał chwilę dla siebie, by móc się sprawdzić w roli kucharza. Super chłopaki 😉 😉 😉
 
Oj, oj i na koniec kucharzenia wspólne przygotowanie stołu i degustacja wypieków goferkowych. Udana uczta i miłe wspomnienia. Czekamy na kolejne kuchenne szaleństwa.